بسم الله الرحمن الرحیم


«سلوی المطیری» نامزد سابق ورود به مجلس کویت، خواستار تصویب قانونی برای فراهمشدن امکان ورود مردان زیبارو از کشورهای اسلامی به منظور ازدواج با دختران کویتی شد.

به ما گله می‌کنن که چرا آنقدر کار به کشورهای دیگه دارید! خب، خدا وکیلی خودتون بگید، اون از هفته پیش که نماینده مجلس کویت، درخواست تصویب قانون پرداخت پاداش 15هزار دلاری به مردانی که ازدواج مجدد می‌کنند را بیان کرد و این هم از گفته این هفته خانم المطیری!

خداییش شما باشید چه می‌کنید؟! خب خودشون سوژه میدن دست آدم!

المطیری در یک مصاحبه مطبوعاتی گفته که چون زنان کویتی، نازپرورده و دارای شخصیت‌های قوی هستند و دوست دارند رهبری و مدیریت امور را دردست داشته‌باشند، بنابراین با همسران کویتی خود، سرسازگاری ندارند و زندگی‌شان دچار تنش می‌شود و سرانجام کار به طلاق می‌کشد!

به خاطر همین عدم تفاهم‌ها، باید در کشورهایی که افراد مسلمان در آنها ساکن هستند، دفاتری به نام «مردان زیبارو» تأسیس شود و آن مردان زیباروی مسلمان برای ازدواج با دختران کویتی ثبت‌نام کنند. و دختران کویتی هم می‌توانند از طریق آلبوم، همسر مورد نظر خود را از بین ثبت‌نامی‌ها، انتخاب کنند!

این سرکار خانم اضافه کرده‌اند که هدف از این کار، اصلاح‌نژاد در کویت است! و وقتی کشور قادر است همسران زیبارو، تربیت یافته و دوست‌داشتنی وارد کند، چرا این کار را نمی‌کند؟!

توجه داشتید!

ایشون اصلاح نسل رو یک چیزی شبیه اصلاح مرکبات درنظر گرفتند! و از همه مهم‌تر، چقدر مردان کویتی رو تحویل گرفتند! با گفته ایشون، یعنی مردهای کویتی نه زیبا هستند! نه تربیت یافته‌اند! نه دوست داشتنی! (بله!)

البته المطیری بیان‌کرده، آقایانی که در این طرح عام‌المنفعه ثبت‌نام می‌کنند، باید با اخلاق، با ایمان، متواضع، زیبارو، مهربان باشند و خواسته‌های همسرشان را اجرا کنند و از او اطاعت کنند و مهم‌تر اینکه، ناز او را بخرند!

فکر کنم ایشون حین شمردن این خصوصیات، نفس کم‌آوردن و الا با توجه به تواضعشون! احتمالا این شروط ادامه داشت!

امیدوارم با درج شدن این خبر، در خبرگزاری‌ها، برخی مسئولین محترم با توجه به داغ‌شدن بحث معضلات ازدواج در کشورمون، تصمیم به الگوگیری نکنند! مثل اون جریان «لویی جرگه»!

خانم‌ها هم توجه داشته‌باشند، زین پس زیاد با آقایونشون کل نندازن که خوب سوژه‌ای دست همسران گرامشان موجود است.

البته گفتنی است آقایونی هم که از این خبر بدشون نیومده و برای سربه‌سر گذاشتن با خانم‌هاشون دوست دارند مدام این خبر را در منزل یادآوری کنند، قبل از گفتنش، یه نگاهی به آینه بندازن!

سیخونک‌چی

 

پی نوشت:

هفته نامه زنروز- 11 تیر 1390