دوستی دوستی، از سرت می‌کنند پوستی!

بسم الله الرحمن الرحیم

 

از آنجایی که مسئولین شهری چندی است علاقه زیادی به مقوله افتتاح و رُمان و قیچی پیداکرده‌اند، برآن شدند که افزایش نرخ کرایه‌های وسایل حمل و نقل شهری را طی یک مراسمی، افتتاح کنند!

از قضا این مراسم در جنوب شهرتهران برگزارشد و مسئولین رده بالا هم به دلیل تراکم برنامه‌های افتتاح و بعدمسافت از طریق ویدئو کنفرانس، مراسم افتتاح را انجام دادند!

طی این مراسم مسئولین برگزارکننده، افزایش نرخ کرایه‌ها را فقط حدود 15درصد!!! اعلام‌کردند و برای اثبات ادعایشان چند نمونه را برای حضار مثال زدند:

مسیر فلان تا فلان، 190تومان و 5زار!

مسیر فلان تا فلان، 185تومان و 2زار!

و...

به نقل از شاهدان عینی! یکی از حضار وسط صحبت‌های آقای مسئول پرید و گفت:

" اصلا...بــــــــــــــــوق... که قیمت‌ها افزایش‌پیداکرده، آخه یکی بگه این خرده‌های تهش چه صیغه‌ایه؟!"

آقای مسئول که از رفتار این فرد ناراحت شده‌بود، خواست یک چیزی به او بگوید اما با خود گفت:

" باز خدا پدرش را بیامرزد که "دو، دو" نکرد!" سپس آب‌دهانش را قورت داد و گفت:

"با بانک مرکزی هماهنگ می‌کنیم تا شهروندان عزیز به مشقت نیفتند!"

چند روز بعد...

اخبار: به دلیل موج عظیم افزایش تقاضای مردم برای خرید سکه‌های 100ریالی و 200 ریالی و 5زاری و...، قیمت این سکه‌ها به شدت افزایش یافته‌است، به طوری‌که هر سکه 100ریالی حدود 500 ریال خرید و فروش می‌شود!!! بانک مرکزی برای کنترل بازار، اعلام‌کرده‌است، آنقدر گونی گونی سکه‌های 100ریالی و 5زاری وارد بازار می‌کنیم تا بازار اشباع شود!

سیخونکچی

 

 هفته‌نامه زن‌روز- 18 تیر 1390
 

/ 11 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرص الخیر

سلام مخصوصا با اون قسمت خرده هاش چه صیغه ایه صد در صد موافقم یا باید 25 تومن اضافه بدی یا نگران 25 تومن حق الناس باشی:)

دانشجوی بیدار

مسئولین مشهد خوشبختانه کرایه رو روند افزایش میدند. مثلا 50 میشه 100 و 100 میشه 200

شورآباد

سلام ممنون از لطف شما بی تاب هویزه لطف میکنید که خبر میدید این متنتون هم با مزه بود :) یا علی

خانم معلم

سلام اعیاد بر شما مبارک ...[گل] مسیری سمت جنوب تهران 400 تومن بود حالا شده 450 تومن ، یکی از همین جنابان خطی شاکی بود که 15 در صد اگه اضافه میشد باید میشد 465 تومن چرا میان از کرایه ها می زنن [تعجب] با لاخره این دولت بیچاره حرف کیا رو گوش کنه ، مردمی که میگن رند بکنین قیمت ها رو ، یا راننده هایی که نرخ دقیق مصوبی رو میخوان ؟ مطلبت جالب بود مخصوصا اون شگرد بانک مرکزی برای تعادل قیمتها ![شیطان]

ناموس خدا

سلام جالب بود. با این نرخ افزایش قیمت پول(!) باید نگران روزی باشیم که 1000 و 2000 و 5000 و... ها افزایش قیمت پیدا کنند[وحشتناک]

ریحانه

رند کردنشو به عهده ی تاکسی داران گذاشتن !

رحمانی

اساسا من معتقدم این سازمان تاکسی رانی را تخته کنند . کارمندانش هم بروند پی کار دوم شان!!! راننده و مسافر با هم کنار می آیند !!!

شاید همه چیز

سلام حالا اینها که خوبه مثلا. مشهدیان گرام زحمت کشیدند و وقتی قیمت اتوبوسای دولتی دو برابر! شده بود فرمودند مخالف اند. یک روز قیمتها برگشت به قبل و فرداش دوباره دو برابر شد! مشهدیان گوگولی مگولی شهروندان خوب که مسئولین هرکاری بکنند صداشون در نمیاد ساکت موندند و دریغ از یک جیغ و داد! وضعه ما داریم؟!!

لبیک 89

سلام اخوی کل انداختن اینا معلوم نیس کی میخاد تموم بشه!!معلوم هم نیست کی با کی درافتاده!! تو یه خط اتوبوس رانی که سوار میشی قیمتها اونقدر تفاوت نکرده ولی یه مسیر دیگه رو که سوار میشی قیمت2برابر قبل شده بااینکه از نظر بعد مسافت تفاوتی ندارند!! کلا خیلی شیر توشیره!اینم از افات گرمای تابستون که میزنه توسر اینا و به این حال و روز میندازشون..[لبخند]

یه طلبه بی تکلف

سلام مسیرهایی که بنده سوار اتوبوس می شوم کرایه ها را 50% گران کرده اند، یعنی 150 تومان شده 225 و 175 شده 250! Brt هم که یه دفعه 100% گرون شد!! طنز جالبی بود! اما دردش هم جالبه که مگه چقدر یارانه سوخت می دهند که یه دفعه هم گاز، هم برق، هم آب، هم نان و هم کرایه ها و هم هزار چیز دیگر با ربط و بی ربط! گران شده... البته قصد تخریب ندارم، اما باید ملاحظه حال مردم را هم کرد البته ما هم یکی از مردم! و البته تر از اون قشر سابقاً مستضعف و لاحقاً آسیب پذیر!!